Wypożyczalnie oferują nam szeroki wybór samochodów. Mamy do wyboru często nawet kilkadziesiąt różnych modeli aut osobowych, a nawet dostawczych. Duże firmy zajmujące się wynajmowaniem pojazdów w swojej flocie posiadają auta wszystkich klas. Często w różnych wersjach silnikowych.
Jaką klasę samochodu wybrać?
Dokonując wyboru auta w wypożyczalni samochodów należy kierować się przede wszystkim funkcją, jakie auto ma spełniać. Jeśli potrzebujemy auta, które zastąpi nasze auto prywatne w dojazdach do pracy na terenie zabudowanym, pod uwagę powinniśmy wziąć auta klasy A i B, czyli małe auta, które świetnie sprawdzają się w mieście, łatwo się nimi parkuje oraz są zwykle wyposażone w małe i ekonomiczne silniki. Jeśli planujemy wyjazd na wakacje z rodziną warto wybrać pojazd, który umożliwi nam zabranie ze sobą dużego bagażu. Auta z dużą przestrzenią ładunkową to przede wszystkim klasa D. Warto szukać też wersji nadwoziowych typu kombi. Nie będziemy wtedy narzekać na brak miejsca. Do tej grupy należą m.in. Volkswagen Passat, Toyota Avensis czy też Ford Mondeo. Wypożyczalnie samochodów oferują również auta terenowe z napędem 4X4 oraz SUV (segment I). Zatem nawet fani offroad’u znajdą coś dla siebie. Należy pamiętać o tym, że pojazdy typu SUV nie są samochodami terenowymi. To jedynie wielkogabarytowe, stylizowane na auta terenowe samochody klasy C bądź D. Nie znaczy to oczywiście, że kierowca nie zazna żadnej radości z poruszaniem się tego typu samochodem. Wiele firm dysponuje także busami, vanami oraz samochodami dostawczymi. Jeśli planujemy przykładowo służbowy wyjazd, można wynająć samochód, który pozwoli nam na zabranie do 8 pasażerów.
Jeśli szukasz auta w Szczecinie, to polecamy wypożyczalnię aut Amigo Rent a Car – profesjonalna wypożyczalnia aut Szczecin.
Samochody dostawcze mają zainteresowanie głównie wśród przedsiębiorców, których flota uszczupliła się w nieplanowanym momencie. Z potrzeby dalszego wykonywania różnych dostaw bądź przewozów osób przedsiębiorcy decydują się na wynajem takich samochodów. Zapewni to ciągłość pracy i brak strat związanych z oczekiwaniem np. na powrót auta firmowego z warsztatu. Nie brakuje też aut klasy E, F oraz G. Grupa tych pojazdów należy do kolejno: aut klasy wyższej, aut luksusowych oraz sportowych. Te zwykle najczęściej wynajmowane są krótkoterminowo. Klienci szukają luksusowych aut na śluby, komunie oraz delegacje służbowe. Ceny są wygórowane, ale i dostępne modele prezentują się doskonale w podniosłych chwilach. Często są to prawdziwe motoryzacyjne dzieła sztuki.
Benzyna czy diesel?
Te pytanie od lat jest przyczyną sporów wśród kierowców. Jest to jednak sprawa ściśle związana z przeznaczeniem pojazdu. Kupując samochód podjęcie tej decyzji nie jest takie łatwe. Nie wiemy do czego auto będzie nam służyć w przyszłości. Podczas wybierania auta w wypożyczalni sprawa jest prostsza. Wiemy bowiem w jakim celu auto wynajmujemy, bo czas jego użytkowania jest krótki.
Najważniejszą kwestią jest w wyborze rodzaju silnika auta wynajmowanego jest jego średnie zużycie paliwa na 100km. Samochody z silnikami na olej napędowy (ON) spalają czasem aż o 1/4 paliwa mniej. Diesle są zdecydowanie droższe w naprawie, ale tym nie musimy się martwić wynajmując samochód. Awaryjność nie ma więc wpływu na wybór rodzaju silnika. Silniki benzynowe świetnie sprawują się w mieście. Szybko się nagrzewają, nie ma problemu z ich uruchomieniem, a pokonywanie małych dziennych tras nie szkodzi im tak jak silnikom na olej napędowy. Diesel użytkowany w mieście na krótkich odcinkach może nam zimą odmówić posłuszeństwa. Doskonale się sprawdzi natomiast w długich trasach, podczas których nie musimy zmieniać biegów tak często jak w mieście.
Polecamy również: Jak wybrać najlepszą wypożyczalnię?